13 comments on “Elektroniczny zapłon TCI do CZ 175

 1. Mam pytanie. Do czujnika halla nie potrzeba modułu zapłonowego? wystarczy podłączyć zasilanie z aku i impuls do cewki WN i ma hulać tak? 😉

 2. Jeśli zastosujemy czujnik halla to obowiązkowo musimy założyć również moduł.

 3. Rozumiem, ten schemat modułu który jest wyżej pokazany będzie współpracował z czujnikiem?

 4. Moduł będzie współpracował zarówno z czujnikiem jak i z platynkami. Jeśli będzie z czujnikiem halla, to należy usunąć kondensator przy platynkach.

  Rezystor o wartości 300ohm/ 1W jest użyty aby uzyskać prąd oczyszczający styki przerywacza. Stosując halla można zmienić wartość rezystora 300ohm/ 1W na 1k/ 0,25W.

 5. Ten moduł będzie robił mi znajomy elektryk, myśle że lepiej będzie przerobić zasilanie na 6V, ta zmiana chyba zaoszczędzi trochę prądu w aku

 6. A nie prościej użyć także modułu zapłonowego z samochodu np. Golf II na gaźniku.

  • Zależy dla kogo prościej. Ja miałem wszystkie elementy w domu, więc godzina roboty i gotowe. Jak ktoś ma gotowy moduł to niech zakłada. Ja staram się omijać szroty. Chciałem kiedyś kupić aparat zapłonowy i ibizy – to mi zaśpiewali 120zł za stare g.wno. A nowy na allegro 60zł.

 7. siemka. posiadam jawe 350 i też marzy mi sie zaplon elektroniczny moduł + czujnik hala z golfa 2 jednak na cewkach od simsona. nie wiem jak to ugryźć. może ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczyc? moj @ koliber87@o2.pl

 8. Jeśli mają być 2 cewki to muszą być 2 moduły. Jak by co to mam jeszcze takie moduły w jednej obudowie. Konstrukcja będzie podobna do mojej aby potrzebny jest drugi czujnik i inny wzór blaszki roździelającej.

  • z klamotami nie ma problemu jednak gorzej z rzeczową wiedzą. nigdzie nie mogę znaleźć prostego schematu. Blaszka rozdzielająca od zapłonu z golfa 2 tylko z dwoma przesłonami a nie z 4. Moduł ma aż 7 pinów, oto co pod który się podłącza:
   1. masa wychodząca na cewkę zapłonową
   2. masa motocykla, np z aku
   3. masa wychodząca dla czujnika halla
   4. plus ze stacyjki/aku
   5. plus wychodzący do czujnika halla
   6. przychodzący sygnał z halla
   7. coś tam, nie używamy go
   natomiast czujnik hala ma 3 kable i ni jak są opisane wiec ni jak nie wiem gdzie ktory

   • Skoro masz opisane do czego służy poszczególny pin w module, to schemat jest zbędny ;). Wpisz w gogle nr.modułu z dopiskiem schemat podłączenia i napewno coś znajdziesz.

 9. wiatm mam problem. Mianowicie mam dwa halle dwa moduły. na jednym cylindrze nie mogę uzyskać iskry obojętnie jak podłącze (zamiana modułów, halli, cewek) iska przeskoczy jak załącze prąd lub dotknę próbówką kabla sygnałowego od halla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>