Zestaw do klejenia opon

Dzisiaj przetestujemy zestaw do klejenia opon, bez ich zdejmowania. Pomysł ten zrodził się trochę z mojego lenistwa. W oponie skutera znalazłem gwóźdź, a że nie chciało mi się jej zdejmować, a później jeszcze jeździć po wulkanizatorach postanowiłem samemu się za to zabrać. Zestaw można nabyć np. na allegro za 20 – 30 zł z przesyłką. W jego skład wchodzi wszystko czego potrzebujemy. A więc frez do przeczyszczenia dziury, sznur butylowy samowulkanizujący oraz szydło do jego przeciągania. Naprawa jest szybka i nie potrzeba nawet do tego kleju.

[singlepic id=944 w=600 h=400 float=center]

A więc zabieramy się naprawę.

1. Na początek musimy zlokalizować gdzie tkwi przyczyna. W moim przypadku był to kilkucentymetrowy gwóźdź.
[singlepic id=945 w=600 h=400 float=center]
2. Wyciągamy go

[singlepic id=946 w=600 h=400 float=center]

3. Frezem staramy się wyczyścić otwór.Staramy się wkładać go pod tym samym kątem, pod jakim znajdowało się ciało obce. Chodzi o ta żeby nie uszkodzić drutów w oponie.

[singlepic id=947 w=600 h=400 float=center]

4. Następnie bierzemy sznur butylowy i przekładamy go przez szydło. W zupełności wystarczy połowa sznura który jest w zestawie. Nie polecam używania krótszego odcinka, gdyż przy wyciąganiu szydła z opony, sznur zawsze się trochę cofa i może pojawić się nieszczelność.

[singlepic id=948 w=600 h=400 float=center]

5. Teraz wkładamy szydło ze sznurem w dziurę w oponie. Wydawało mi się to niemożliwe, że względu na ich grubość. Ale jednak da się. 😉 Potrzeba do tego dość dużej siły, ale nie ma się co martwić, gdyż nie ma możliwości aby zerwać sznur przy jego wciskaniu.

[singlepic id=951 w=600 h=400 float=center]

6. Wyciągamy szydło. Przy tej operacji sznur może się delikatnie cofnąć.  Pompujemy powietrze i obcinamy wystający sznur.

[singlepic id=950 w=600 h=400 float=center]

Po dwóch tygodniach sprawdziłem ciśnienie w kole i było takie same jak zaraz po naprawie. Tak więc sposób naprawy jest skuteczny. Jest szybki i wykonamy go sami na trasie podczas złapania kapcia. Tak więc POLECAM. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.